Współpraca z firmą AUDIOFON

AUDIOFON jest firmą rodzinną, założoną w 1991 roku przez małżeństwo lekarzy laryngologów z Wrocławia. Blisko 30-letnie doświadczenie w obsłudze Pacjentów, wykształcony stały personel, a także nowoczesny sprzęt diagnostycznym i szeroka oferta najnowocześniejszych aparatów słuchowych to najważniejsze atuty firmy. Firma Audiofon jest polskim, najdłużej działającym przedsiębiorstwem z branży protetyki słuchu. Jej misją jest pomoc Pacjentom w powrocie do świata dźwięków. Realizowane jest to przez personel nieustannie podnoszący swoje kwalifikacje oraz szeroką ofertę najnowocześniejszych aparatów słuchowych i innych urządzeń wspomagających słyszenie. Firma posiada ponad 300 własnych gabinetów protetycznych na terenie całej Polski.

Czym się zajmują?

W gabinetach firmy Audiofon wykonywane są bezpłatne badania słuchu określające rodzaj i stopień ubytku słuchu. Wykonywane badania to audiometria tonalna na przewodnictwo powietrzne i kostne, audiometria mowy, audiometria mowy w wolnym polu oraz tympanometria. Dodatkowo firma zajmuje się sprzedażą zaawansowanych aparatów słuchowych, urządzeń wspomagających FM, akcesoriów do pielęgnacji aparatów słuchowych oraz kosmetyków pielęgnacyjnych. W czasie pandemii gabinety Audiofon zostały objęte programem „Bezpieczny Pacjent”, dzięki któremu Pacjenci mogą czuć się bezpiecznie i komfortowo. Alternatywą dla klasycznego badania słuchu w gabinecie jest usługa Wirtualnego Gabinetu Słuchu, stworzona z myślą o osobach, które nie chcą lub nie mogą wychodzić z domu, a chcą poprawić swój słuch w komforcie domowego zacisza.

Rodzaje badań słuchu:

  • Audiometria tonalna na przewodnictwo powietrzne i kostne
    To najczęściej stosowane badanie subiektywne, którego celem jest określenie rodzaju oraz stopnia ubytku słuchu. Wyniki są przedstawione graficznie na audiogramie (w postaci krzywych).
    Samo badanie odbywa się w przyjaznej atmosferze, najczęściej w specjalnej, dźwiękoszczelnej kabinie. Pacjent otrzymuje wówczas specjalne słuchawki oraz przycisk odpowiedzi. Jego zadaniem jest sygnalizowanie momentów, w których słyszy dźwięk prezentowany w słuchawkach przez protetyka słuchu.
  • Audiometria mowy
    Dzięki temu badaniu protetyk słuchu może określić stopień rozumienia mowy u Pacjenta. Odbywa się ono zazwyczaj w dźwiękoszczelnej kabinie, gdzie Pacjent otrzymuje specjalne słuchawki. Jego zadaniem jest powtarzanie usłyszanych słów jednosylabowych, które są ułożone w listy, przy różnym natężeniu dźwięku. W wyniku badania uzyskuje się wykres zwany „krzywą artykulacyjną” przedstawiający procent prawidłowo powtórzonych słów i tym samym poziom zrozumienia mowy przez Pacjenta.
  • Audiometria mowy w wolnym polu
    Badanie, które umożliwia zbadanie zysku z zastosowania aparatów słuchowych. Pacjent powtarza słowa podawane przez głośnik oddalony od słuchacza o 1 m. W pierwszej kolejności bada się procent poprawnie powtórzonych słów w przypadku, gdy pacjent nie ma założonych aparatów słuchowych. Następnie powtarza się badanie z założonymi aparatami słuchowymi dla tego samego poziomu dźwięku, ale dla kolejnej listy artykulacyjnej. Zyskiem z protezowania narządu słuchu danymi aparatami jest różnica pomiędzy stopniem rozumienia mowy uzyskanym w założonych aparatach słuchowych, a wynikiem uzyskanym bez aparatów.
  • Audiometria impedancyjna (inaczej tympanometria)
    Nieinwazyjna metoda badania stanu narządu słuchu (w szczególności ucha środkowego). Należy do grupy obiektywnych badań słuchu, w których Pacjent nie bierze czynnego udziału. Audiometria impedancyjna jest szczególnie pomocna w rozpoznawaniu schorzeń ucha środkowego, takich jak:
    • DYSFUNKCJA TRĄBKI SŁUCHOWEJ
    • WYSIĘKOWE ZAPALENIE UCHA ŚRODKOWEGO
    • OTOSKLEROZA
    • PRZERWANIE ŁAŃCUCHA KOSTECZEK
    • PERFORACJA BŁONY BĘBENKOWEJ
    Audiometria impedancyjna służy także ocenie odruchu z mięśnia strzemiączkowego. Jest to szczególnie ważne z uwagi na to, że mięsień ten jest unerwiany ruchowo przez nerw twarzowy, co w rezultacie pozwala wykorzystywać ocenę odruchu w topodiagnostyce porażeń nerwu twarzowego.

Kiedy pracujemy? Pracujemy w każdy czwartek w godzinach 9-15 od dnia 17.09.2020, w Centrum Medycyny i Rehabilitacji Artkinezis sp. z o. o. spółka komandytowa, ul. Wiejska 19/21, 96-300 Żyrardów.

Zapraszamy

Zespół Artkinezis