Leczenie chorób stawów

Iniekcje z kwasu hialuronowego

Preparaty kwasów hialuronowych uzupełniają naturalnie występujący w organizmie kwas hialuronowy. Podawanie wysoko oczyszczonego kwasu hialuronowego przywraca prawidłowe właściwości płynu stawowego przez uzupełnienie jego brakującej ilości i poprawienie właściwości amortyzujących. Tym samym chroni powierzchnie chrząstek stawowych przed uszkodzeniami. Zastosowanie terapii zmniejsza dolegliwości bólowe, poprawia trofikę stawu i zwiększa zakres ruchu w stawie.
Terapia preparatem składa się z 1-5 iniekcji dostawowych ( w zależności od rodzaju użytego preparatu) w tygodniowych odstępach czasowych. Każda ampułkostrzykawka zawiera jedną dawkę i przeznaczona jest do wykonania jednego wstrzyknięcia bezpośredniego do jamy stawowej.
W naszej placówce podajemy preparat kwasu hialuronowego Suplasyn.

NOWOŚCIĄ OD 2023r. JEST KWAS HIALURONOWY STAWON ONE SHOT

Terapia preparatem StawOn One Shot składa się z jednej iniekcji dostawowej. Preparat dostępny w gabinecie lekarskim, iniekcja może być wykonana przez lekarza podczas konsultacji ortopedycznej.

Autologiczny Koncentrat Płytkowy

Terapia Autologicznym Koncentratem Bogato-Płytkowym (PRP)

Leczenie płytkowym czynnikiem wzrostu stanowi przełom w leczeniu i regeneracji uszkodzeń śródstawowych we współczesnej medycynie. Autologiczny Koncentrat Płytkowy jest specjalnie przygotowanym koncentratem płytek krwi i osocza, który stwarza sprzyjające warunki szybszemu gojeniu i regeneracji uszkodzonych tkanek.
Zawiera wysokie stężenie czynników wzrostu wewnątrz alpha-granulek, które zapoczątkowują kaskadę reakcji prowadzącą do różnicowania  komórek macierzystych w dojrzałe tkanki a tym samym do leczenia chrząstek i kości.

Zastosowania w ortopedii

  • Uszkodzenie łąkotki
  • Uszkodzenie więzadeł stawowych
  • Uszkodzenie torebki stawowej
  • Degeneracja chrząstki stawowej