Informacje dla pacjenta

Wizyta kwalifikacyjna w poradni specjalistycznej

Podczas wizyty kwalifikacyjnej chirurg ortopeda omówi stan Twojego zdrowia, poinformuje
o metodach leczenia i ewentualnym ryzyku związanym z leczeniem. Wspólnie z Tobą podejmie decyzje o niezbędnych badaniach, zabiegach oraz przebiegu hospitalizacji. Jeśli zdecydujesz się na wykonanie zabiegu/operacji lekarz wystawi skierowanie na leczenie operacyjne oraz na badania diagnostyczne. Na wizycie kwalifikacyjnej otrzymasz wzory dokumentów do zapoznania się przed operacją: Zgodę Pacjenta na leczenie operacyjne, Ankietę anestezjologiczną, Opis przebiegu leczenia, Umowę na przeprowadzenie operacji, Zgodę/Odmowę na rozszerzenie zabiegu operacyjnego oraz zostaniesz poinformowany o cenie za operację i pobyt w szpitalu.

Ustalenie terminu i warunków przyjęcia i pobytu

Termin operacji, zasady przyjęcia i płatności przed przyjęciem do szpitala mogą być określone
w trakcie wizyty kwalifikacyjnej lub telefonicznie z pracownikiem Izby Przyjęć Szpitala

Podpisanie umowy

Po zawarciu umowy następuje zapłata kwoty określonej za zabieg  nie później niż 7 dni przed planowaną datą hospitalizacji.

Przyjęcie w Izbie Przyjęć

Sekretarka medyczna na podstawie skierowania na leczenie szpitalne oraz po okazaniu  dokumentu potwierdzającego przelewu bankowy dokona przyjęcia pacjenta na oddział szpitalny.
W wyjątkowych przypadkach związanych z nagłym trybem wykonania operacji podpisanie umowy na zabieg operacyjny możliwe jest w dniu przyjęcia. Dokonanie opłaty następuje wówczas na miejscu kartą płatniczą lub  gotówką.

Wizyta kwalifikacyjna w Izbie Przyjęć/Oddziale Szpitalnym

Podczas wizyty kwalifikacyjnej chirurg operator oceni stan Twojego zdrowia, poinformuje
o metodzie leczenia operacyjnego i ewentualnym ryzyku związanym z leczeniem. Oceni wyniki wcześniej wykonanych badań laboratoryjnych, a w razie jakichkolwiek wątpliwości powtórzy na miejscu badania. Jeśli zdecydujesz się na wykonanie zabiegu/operacji lekarz poprosi Ciebie
o podpisanie Zgody na leczenie operacyjne oraz Zgody/odmowy na rozszerzenie zabiegu operacyjnego.

Wizyta kwalifikacyjna u anestezjologa

Najpóźniej w dniu  operacji zostaniesz umówiony na spotkanie z lekarzem anestezjologiem. Celem tej wizyty jest przeprowadzenie krótkiego wywiadu, na podstawie którego lekarz wybierze odpowiedni sposób na znieczulenia.

Wypis ze szpitala

Wypis ze Szpitala nastąpi w dniu zabiegu lub w dniu następnym do godziny 12:00. Dyżurny  lekarz ortopeda dokona oceny stanu Twojego zdrowia oraz zmiany opatrunku. W dniu wypisu otrzymasz kartę informacyjną, recepty oraz zalecenia dotyczące m. in. dalszego sposobu leczenia, trybu życia, terminu wizyt kontrolnych.  Dopłata związana z hospitalizacją lub rozszerzeniem zabiegu operacyjnego zostanie zapłacona przez Ciebie w ciągu 7 dni od operacji. Po wypisie ze szpitala gwarantujemy jedną bezpłatną wizytę kontrolną, w czasie której zostaną zdjęte szwy.

Warunki pobytu na oddziale

Zapewniamy komfortowe warunki pobytu w pokojach 2 i 3 osobowych. Sale wyposażone są
w łazienki dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, łóżka rehabilitacyjne sterowane elektrycznie, szafki, taborety, suszarki, szafki ubraniowe, punkty poboru tlenu, lampki nocne oraz telewizję. Dla zapewnienia odpowiedniej temperatury pokoje są wentylowane i klimatyzowane.

Posiłki

Posiłki Twoje w razie potrzeby  będą uwzględniały indywidualne zalecenia lekarza. Liczba posiłków zależna jest od długości hospitalizacji. Posiłki dostarczamy do pokoju w godzinach:

śniadanie 08.30
obiad 13.00
kolacja 18.00

Kuchnia oddziałowa dla Pacjentów

Oddział Szpitala posiada aneks kuchenny wyposażony m. in.: mikrofalę, lodówkę, czajnik elektryczny i zlewozmywak, z których mogą dowolnie korzystać nasi pacjenci. Na oddziale znajdziesz również dystrybutor z wodą.

Internet

Na terenie całego Szpitala zapewniamy dostęp do szybkiego, bezprzewodowego Internetu. W celu połączenia należy wpisać hasło (otrzymasz je na oddziale).

Strefa wypoczynkowa

W szpitalu znajduje się pokój wypoczynkowy do dyspozycji pacjentów i osób towarzyszących.

Odwiedziny

Wizyty rodziny i znajomych są ograniczone czasowo ze względu na dobro innych pacjentów oraz proces leczenia.  W związku z tym prosimy o przestrzeganie czasu odwiedzin w przedziale od 16.00 do 20.00.

Dokumenty do pobrania:

Ankieta przed znieczuleniem