Zakres usług ambulatoryjnych w Pruszkowie

Pacjenci mogą skorzystać z usług medycznych z zakresu rehabilitacji leczniczej, ortopedii oraz neurologii.

Prowadzimy terapię osób po urazach, zabiegach operacyjnych, udarach mózgowych, a także ze schorzeniami takimi jak: zmiany zwyrodnieniowe, choroby reumatyczne, miopatie oraz zespoły bólowe w przebiegu dyskopatii.

Leczymy również najmłodszych pacjentów – dzieci ryzyka okołoporodowego, prowadząc rehabilitację leczniczą w oparciu o indywidualnie opracowany program uwzględniający ćwiczenia wg. metod NDT-Bobath , Vojty oraz SI.

 

Pacjenci mogą korzystać z kompleksowej rehabilitacji obejmującej indywidualnie dostosowane ćwiczenia ruchowe oraz zabiegi fizykalne. Indywidualną terapię z pacjentem   wykonują fizjoterapeuci z tytułem magistra fizjoterapii oraz ukończonymi kursami w zakresie PNF, McKenzie, Mulligana, Rakowskiego oraz terapii manualnej.

 

Zakres rehabilitacji leczniczej :
•    terapia manualna dorosłych,
•    terapia manualna  noworodków i niemowląt,
•    masaż leczniczy,
•    kineziotaping,
•    elektroterapia i elektrodiagnostyka,
•    terapia ultradźwiękowa,
•    laseroterapia,
•    krioterapia ciekłym azotem,
•    hydroterapia,
•    magnetoterapia,
•    pole magnetyczne wysokiej częstotliwości,
•    ćwiczenia kondycyjne i ogólnorozwojowe

W ramach kompleksowej terapii nasi pacjenci mają zapewniony dostęp do lekarzy specjalistów z rehabilitacji medycznej, balneo-klimatologii, ortopedii i neurologii. Na miejscu przeprowadzamy diagnostykę ultrasonograficzną stawów oraz wykonujemy zabiegi dostawowe: punkcje oraz blokady. Dostawowo podajemy niemiecki preparat kwasu hialuronowego Suplasyn poprawiający właściwości chrząstki stawowej.

Warunki finansowania leczenia:

Leczenie płatne

Każdy pacjent może skorzystać z konsultacji lekarskich, diagnostyki ultrasonograficznej oraz zabiegów rehabilitacyjnych na zasadach komercyjnych. Na zabiegi lecznicze z zakresu rehabilitacji wymagane jest skierowanie od lekarza z placówki zewnętrznej lub uzyskane bezpośrednio od lekarza w naszej placówce. Zabiegi fizjoterapeutyczne są indywidualnie dopasowane do potrzeb pacjenta. W przypadku leczenia odpłatnego to pacjent decyduje, kiedy rozpocznie leczenie. Placówka prowadzi zindywidualizowany program rehabilitacji dla noworodków i niemowląt. Ćwiczenia ruchowe prowadzone są przez magistrów fizjoterapii, którzy uzyskali międzynarodowe certyfikaty w zakresie metod leczenia NDT-Bobath, Vojty oraz SI.

Leczenie bezpłatne w ramach prywatnego ubezpieczenia

Osoby posiadające wykupione ubezpieczenie w prywatnych towarzystwach ubezpieczeniowych mogą korzystać ze wszystkich konsultacji specjalistycznych oraz zabiegów leczniczych w ramach swojego ubezpieczenia. Naszymi partnerami są min.:

    

 

 

Rehabilitacja lecznicza w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia

Pacjenci w ramach skierowania od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego mogą skorzystać z leczenia na warunkach określonych przez NFZ w poradni rehabilitacyjnej, poradni fizjoterapii oraz w oddziale rehabilitacji dziennej w Pruszkowie (Pęcicach).

Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi warunkami na stronie informator pacjenta.