Artroskopowe leczenie urazów kolana

Artroskopia Stawu Kolanowego

Do najczęstszych uszkodzeń struktur stawowych w wyniku urazu kolana należą:

uszkodzenie łąkotki

uszkodzenie aparatu więzadłowego: więzadła poboczne, więzadła krzyżowe

uszkodzenie powierzchni chrząstki stawowej

Bezwzględnym wskazaniem do zabiegu operacyjnego jest silny ból któremu towarzyszą obrzęk wraz z upośledzenie czynności ruchowych z blokowaniem ruchu w stawie

Operacja z zastosowaniem metody artroskopowej jest w większości przypadków leczeniem z wyboru.  Do zabiegu pacjent otrzymuje bezpieczne znieczulenie podczas, którego zachowuje pełną świadomość pomimo braku odczuwania bólu. Zabieg chirurgiczny polega na wykonaniu 2-3 nacięć na skórze aby wprowadzić kamerę, narzędzia oraz dren do przepłukiwania miejsca operacji. Po zabiegu praktycznie nie widać śladów na skórze, a pacjent bardzo wcześnie powraca do aktywnego trybu życia.

Zabieg operacyjny trwa od 0,5- 1 godziny.  Pacjent opuszcza szpital w czasie nie dłuższym niż jedna doba od zabiegu. Dzięki krótkiemu pobytowi w szpitalu pacjenci unikają ryzyka związanego z wystąpieniem zakażeń szpitalnych, stresu związanego z hospitalizacją oraz nieobecnością w pracy. W zależności od typu urazu i zastosowanej metody rehabilitacji okres zdrowienia wynosi od 2 do 6 tygodni po zabiegu.

Dzięki krótkiemu pobytowi w szpitalu minimalizuje się ryzyko związane z wystąpieniem zakażeń szpitalnych oraz stresu związanego z hospitalizacją.
W naszej klinice leczenie prowadzone jest przez doświadczony zespół operacyjny pod kierownictwem lekarzy – operatorów z klinik warszawskich. Zapewniamy komfortowe warunki pobytu w szpitalu w pokojach 2 lub 3 osobowych. Naszym dodatkowym atutem są  konkurencyjne ceny zabiegów oraz możliwość przeprowadzenia operacji także w weekendy.

Artroskopia Kolana Warszawa

Zabiegi:

Zabieg leczniczy artroskopii kolana od 5 000 zł
Zabieg artroskopii z leczeniem uszkodzeń chrząstki od 6 000 zł
Zabieg artroskopii kolana z rekonstrukcją ACL od 9 000 zł
Zabieg artroskopii kolana z rekonstrukcją PCL od 12 000 zł